« Back to All Topics
Ujitasok
Posted in 
General
Ujitasok
Posted in 
General
Ujitasok
Tisztelt Szerkesztöseg,

az utobbi idöben több ujitast hoztatok a jatekokban, ezekhez lenne 1-2 megjegyzesem, elsösorban a Backgammonban hozottakhoz.

A 2 perces idö + a 20 masodperc lepesenkent es az automatikussn törtenö passzolas - genialis ötletek,  gratula annak aki ezt kitalata.

A csak negyszeri duplazas bevezeteset nem elöfizetök szamara nem tartom helyesnek mivel a jatekszabalyt megserti.  Ettöl eltkintve azert jol lehet jatszani.

Lenne meg 2 javaslatom, (nyilvan a Backgammonhoz) nem tudom mennyire erdekelt FOD a bevezetesükben de leirom aztan gondolkozhattok hogy bevezetitek-e vagy sem:

1.Sokszor belepek az elöszbaba 119 jatekos melle es a felinek a ne zavarj tabla van kiteve, a masik fele pedig elutasit föleg ha nagy a pontszama.
Vegsösoron az ember azert lepik be mert jatszani szeretne, marpadig ha 10 percbe kerül mig valaki elfogadja a kihivast az mar eleg boszanto.

Azt javasolnam hogy aki belepik a szobaba kapjon pl. 1-2 percet hogy jatektarsat valasszon maganak, ha addig nem teszi kapjon egy jatekost automatikusan a rendszertöl. (Ugy mint a versenyeken, ott nagyon ügyesen megoldottatok.)

2.	Sok jatekos (magamat is beleertve) amikor ugy all a helyzet hogy Gammonnal vagy ritkabban Backgammonnal veszitene egyszerüen kilepik a jatekbol vagy feladja. Mindket esetben egyszerü vesztesnek szamit.

Javaslatom az lenne hogy amikor valaki feladja a jatekot meg kelljen adnia azt is hogy mit ad fel (Egyszerüt, Gammont, vagy Backgammont), es ezt az ellenfel el kell fogadja. Ha nem fogadja el tovabb menjen a jatek.
Ha valaki kilepik feladas nelkül veszitsen automatikusan Backgammonnal.

Nem tudom csak nalam van-e ugy (de programhiba is lehet) amikor duplazom vagy az ellenfelem duplaz csak röviden felvillantaja a kiirast es ezzel kesz. Ha nem veszed eszre kifutsz az idöböl.
Nem lehetne a kiirast ugy mint regebb addig hagyni mig az ellenfel a duplazasra valaszol ?

Üdv
Pokusz


A duplázás utáni felirat javítva.

(Back)gammon-nál kilépésnál megadja a program a 2x/3x-os pontot, ha úgy ítéli meg a helyzetet.
Sziasztok,

az elsö javasltomra szeretnek vasszaterni es a szerkesztöseg figyelmet meg egyszer arra terelni, ugynis az utobbi idöben olyant is volt hogy a fel szobanak ki volt teve a ne zavarj jel, sokan azok közül akik kihivhatok voltak egyszerüen nem valaszoltak a kihivasra. ( Az 1. szobaban törtent). Nem volt mas valasztasom, szobat kellett valtsak es ugy is nehez volt valakit kapni aki jatszani akart.

Nem ertem mi az akadalya annak, hogy belepes utan egy bizonyos idö (Pl. 2-3 perc ami arra szolgaljon hogy a belepö jatekos jatektarsat valasszon) elteltevel a rendszer automatikusan egy tarsat utaljon ki.

FOD Szerkesztösege mit szoltok hozza ? Beprogramozni biztos nem nagy munka hiszen a versenyszbaban jol müködik.

Megkernem a kedves jatekosokat is, aki ugy gondolja szoljon a temahoz röviden hozza, lassuk ki hogy latja a dolgot.

Üdv.
Pokusz

Szerintem itt nincs olyan, hogy szerkesztőség. Valamikor megcsinálták ezt a honlapot, de azóta nem jár itt senki. Én sakkozni szoktam főleg és mindig rámrakja a felkiátójelet, hogy programot használok. Soha nem használtam programot és tök idegesítő, hogy ilyenkor nehéz találni játékost, mert azt hiszik, hogy valóban programot használok. Már írtam minden hova, de semmi reakció. Szóval itt hiába vársz válaszra...