« Back to All Topics
Kapcsolat megszakadás
Posted in 
General
Kapcsolat megszakadás
Posted in 
General
Kapcsolat megszakadás
Sziasztok !

Ismét van egy fejlesztési javaslatom.

Gyakran van, hogy megszakad a kapcsolat nálam. De látom, hogy néha másnál is vannak problémák. Ilyenkor a játék nem fejeződik be, mivel az egyik játékos eltűnt. Ilyenkor az lenne a jó, ha senki nem kapna pontot. Egy szép és jó világban ez működhetne is. Viszont ebben a világban, nagyon gyorsan észrevennék, és kihasználnák a játékosok. Tehát ha valaki vesztésre állna, kilépne, így nem vesztene pontot. Ezért a rendszer ugye úgy működik, hogyha valaki megszakad, akkor az ellenfele automatikusan nyertesnek minősül és megkapja a nyereményét.
De ez a megközelítés sem jó.

Azért gondoltam erre, mert a minap játszottam a snooker-ben egy bo5-ös játszmát. 2:0-ra vezettem, már a harmadikban jártunk és ott is vezettem, és ekkor megszakadt a kapcsolatom. Az ellenfelem, aki egyébként sárga volt, (én meg fekete) így nyert tőlem 54 pontot. Én úgy gondolom ezt nem érdemelte meg. Bárki, aki látta volna a meccset esélytelennek tartotta volna a győzelemre, de akkor mégis miért nyert? Mert megszakadt a kapcsolatom? És akkor most ő jobb nálam, mert neki nem szakadt meg a kapcsolata?
Tehát jó lenne, ha a kapcsolat instabilitása miatt nem nyernének vagy vesztenének a játékosok.

Én nem tudom, hogy ez mekkora probléma, de néha én is nyerek így, hogy az ellenfelem kapcsolata megszakad.
Igazából ti tudnátok ezt megvizsgálni, hogy hány játszma ér úgy véget, hogy nem ér véget. Szerintem tekintélyes mennyiség lenne. 5%-ra tippelem.

A probléma megoldása az lenne, hogyha az a játékos tűnne el a rendszerből, amelyik vezet, akkor nem változnának a pontok. Így a megszakadt játékos, nem veszítene pontot, az ellenfele szintén nem veszítene, habár rosszabbul állt. Tehát végül is mindketten jól jártak. Ha az a játékos tűnne el a rendszerből, aki rosszabbul állt, akkor a vezető játékos megkapná a pontot a jelenlegi szabályoknak megfelelően. Tehát olyan mintha nyert volna, viszont a vesztésre álló játékosnak mindegy, mert így is úgy is valószínű, hogy vesztett volna.

Ha az a javaslatot, meg tudnátok csinálni és az alapján működne a játszma, szerintem senki nem mondaná, hogy ez így igazságtalan.

Üdv. Tipcike.
Tipcike

a meglátásod tökéletes, de kiegészíteném!

mostanában nekem is nagyon sokszor értsd úgy minden 4. játékom kb megszakad. ami a fő gond NEM AZÉRT SZAKAD MEG MERT ROSSZ A NETEM, hanem mert a flyordie servere gagyi! nem azért fizettem elő, hogy folyton így nyerjenek tőlem pontot!tehát jó lene ha a flyordie sürgősen fejlesztene!és igen nagyon ésszerű a javaslatod!

örültem /Wp:)
Sajnos a legtöbb játékban nem mindig egyértelmű, hogy melyik játékos "vezet".

Ha mi önkényesen meghatározunk erre definiciókat, akkor az csak újabb problémákat generálna megoldás helyett.
Erre tényleg jó lenne valami megoldást találni, egymás után, néhány percnyi eltéréssel vesztettem így két snooker játszmát is az imént, 30 pont mínuszomba került. És hiába játék csak, akkor is bosszantó, főleg úgy, hogy a hiba nem az én készülékemben van...