« Back to All Topics
Kerdes
Posted in 
General
Kerdes
Posted in 
General
Kerdes
Azt szeretnem kerdezni hogy tervben van-e  FOD nal a guritas manipulaciojanak a kiprogrammozasa a backgammonban?

Es ha igne mikorra ?


Sose :) Ez nagyon durva ami backgammonba folyik
Azt gondoljak izgalmassa teszik a jatekot de valojaban idegesitö az egesz.

En mikor latom hogy sorozatban mindig "pont az jön ami kell" egyszerüen kilepek a jatekbol, Semmi ertelme ilyen esetben tovabb jatszani. Igaz pontot vesztek de ez nalam nem sokat szamit.
Ezért nem játszanak már nagyon sokan itt. Én is csak alkalomadtán.Kicsit unalmas már ,hogy bármit lépsz,sorozatba 20 játékot veszítesz . Semmi köze ennek már a játékhoz,a szórakozáshoz
Igazad van. Erdekes modon jatek kozben a chaten sokan kritizaljak ezt, de most a temahoz senki sem szol hozza.
Akkor eszrevennek a FOD-osok hogy nem csak egydul vagyok aki ezt nem latja helyesnek.
Nem azért nem szólnak hozzá ,hanem mert nem sokat érdekel ez a fórum,sokan be sem néznek ide
Kedves Hókuszpók és Xxx

Nagyon örülnék ha megjelölnétek hogy egész pontosan melyik manipulációt szeretnétek kiprogramozva látni, ugyanis elég sok van belőle:


http://forum.flyordie.com/thread.jsp?forum=48&thread=58657
Mindeniket. Tudjatok ti nagyon jol mit kell kiszedni.

Utolsó partimat nézzétek meg,és döntsétek el ,hogy normális e az a dolog amikor körülbelül 20 dobás után sem ad egy nyomorult egyest hogy betudjak vissza lépni 
Néhány alapvető foglmat azért jó lenne tisztázni.

Egyrészt: mi az hogy "normális"?

Másrészt: a "véletlenszerűség" nem azt jelenti, hogy "nemnormális" dolgok soha nem történnek.

Harmadrészt: 20 dobás egyes nélkül egyáltalán nem olyan nagyon ritka a tudomány mai állása szerint, hogy ez valamiféle földönkívüli összeesküvéselméletre adjon gyanakvást.

El kell hogy keserítselek, a programban nem szerepel olyan algoritmus hogy xxxXXXxxx ne kapjon olyan dobást, amivel vissza tud lépni. Nyilván nincs olyan dolog, amivel ezt neked be tudnám bizonyítani, úgyhogy továbbra is azt hiszel amit akarsz, hiszen ebben az országban alapvető a lelkiismereti szabadsághoz való jog.

De kérlek ne várd azt a továbbiakban, hogy az összes alaptalan vádaskodásaitokra válaszoljuk.
FOD ,kár ezt ragozni,tietek a játék oldal ,egyértelmű az van amit ti akartok,ha az enyém lenne az lenne amit én akarok. Egy dologban egyezzünk meg ,a backgammon el lett szarva a duplázással,sokkal több a csaló mint eddig volt.Nem vagyok programozó sem ,hogy tudjam ,hogy mik a lehetőségek programozás terén.Nektek jobban kellene tudni ,hogy mit lehet csinálni ,hogy ha backgammonozik az ember ,szórakozzon,ne az ideg ölje meg . Hiába mondjátok,régebben nem volt ilyen ,hogy bármit lépsz 20-30 egymás utáni verességet szenvedj.  
Kedves FOD, ne üssetek a kutyat bot nelkül. A manipulacio amit feltetelezek nem abban all hogy egyik szam többször kijön mint egy masik es abban sem hogy az ellenfelem elönyben reszesülne, hanem abban, hogy bizonyos esetekben 
 mindig pont az jön ami kell 
. Erre egy peldat is adok, kiprobalhatjatok.

Ha az egyik jatekos a hazaba rekeszti a masikat (pl az 1. volalra ugy hogy a 7. ig mindent lezar akkor:

- ha ugy alakul hogy a 7. vonalon egy marad az "mindig repül".
- ha a 7. vonalat felszabatitja a jatekos es a 8-13 vonalon valami kiüthetö van az biztosan ki is lesz ütve.

Valamikor amikor beregisztraltam a FOD-ra maskeppp nezett ki a honlapotok mint most.
Sajnos nincs kepernyömasolatom rola, de akkoriban ott mintha olyansmit olvastam hogy a dobasok befolyasoltak azert hogy erdekesse izgalmasabba tegyetek a jatekokat.

Nem vettetek eszre az a lenyeg elofizeto legy es ulj minel tobbet a honlapon..amugy az elofizetoknek maskepp gurul a kocka...6x dobott duplat egymas utan es ,,megnyert ''partit elvesztettem...;)

Es amit meg kifelejtettem:

- elkepzelhetö az is, hogy a jatekosok "elöre elökeszitett" es valamilyen kriterium alapjan kivalasztott jatekokat jatszanak, anelkül hogy egyaltalan valamilyen "guritas" is törtenne.
Mint mondottam mindenki azt hisz amit akar a gurításokat illetően, de megkérlek utoljára hogy ne terjessz ekkora baromságokat, hogy "mintha olyansmit olvastam".

köszönöm
Nos, kedves gtx, nagyon könnyű bizonyítékot szerezni, készíts egy felvételt a következő meccsedről egy előfizető ellen, és mutasd meg hogy ott is dobott 6 darab duplát egymás után.

Felhívnám ugyanis kedves figyelmedet hogy hat darab dupla egymás után nem tartozik a "lehetetlen" kategóriába, még akkor sem ha éppen egy előfizető dobja.
es ha mar nem eloszor tortenik meg?...amugy honnan tudhatom elore melyik partiban fog ujra megtortenni?

Ha nem olyan nagyon gyakori a dolog, akkor nem értem még mindig hogy hol a probléma...

Értsétek már meg végre, hogy a "véletlenszerű" nem azt jelenti hogy nem történik soha "váratlan" vagy "szokatlan" esemény. És azt se jelenti, hogy mindkét félnek minden meccsen azonosak lesznek a feltételek, a duplák száma stb.

Hat dupla sorban az lehet hogy nem teljesen megszokot, de amíg csak ritkán történik, és nem minden második/harmadik meccsen, addig nem jelenti azt hogy "manipulálva" lenne bármi.

De ha úgy érzed, hogy "az elofizetoknek maskepp gurul a kocka" akkor készíts felvételt a meccseidről, majd mutasd be pontosan hogy mégis mire alapozod ezt.

Előtte egy kis olvasnivaló: 

http://www.paulspages.co.uk/bgvaults/tips/dicerolls.php




Nem tudom FOD követni tudja-e a jatekok lefolyasat de ha igen nezzetek meg peldaul a mai jatekaimat "ammom" es "QIRA" jatekosokkal. Mindkettö ellen nyertem szep jatek volt meg kell adnom de tipikus arra az esetre amikor többször is mindig az jön ami kell (nyilvan nekem is nem csak az ellenfelemnek). Itt merem allitani hogy "erdekesse lett teve" a jatek.
Ha ki van egy jatekos ütve erdekes modon mindig jön egy  6-6 os. Kiprobalhatjatok ezt is, garantaltan nagyon izgalmas lesz.
"többször is mindig az jön ami kell"

most akkor "többször is" vagy "mindig"?
úgy látszik már magad sem tudod. 

az hogy "mindig" az nyilvánvalóan eszement butaság, a "többször is" az pedig nem mond ellent semminek.
Éppen az adhatna gyanakvásra gondot ha soha nem jönne az "ami kell".

Továbbra is adott a lehetőség, rögzítsed a meccseidet, és mutasd be ország világnak, hogy tényleg mindig 6-6 jön "ha ki van egy jatekos ütve", vagy hogy "mindig az jön ami kell".

Ameddig ezt nem teszed meg, addig legfeljebb a fórum közönsége jókat szórakozik a minden alapot nélkülöző "elméleteiden".

Igazad van, elirtam. Itt van kijavitva:  „többször is pont az jön ami kell“ , es ha nem vetted volna eszre, a megjegyzes csak arra a par jatekra vonatkozott. Marpedig ha több egymas utan következö jatekban  „többször is pont az jön ami kell“ akkor nem tudom hogy veletlenröl vagy megis erdekesse tetelrol beszelünk.

Megirnad legy szives hogyan kell rögziteni a jatekot ? meg azt is hogy hany egymas utan következö jatekot rögzitesek ahhoz hogy beismerjetek vegre az “izgalmassa tetelt”. Köszönöm. (Remelem ha mar kemenyen megdolgozom, az eredmenyt nem fogjatok kimoderalni :-))

Ezt irtam en:  „ Ha ki van egy jatekos ütve erdekes modon mindig jön 
 egy 
 6-6 os"  es ezt olvastad ill. ertetted te   „hogy tényleg mindig 6-6 jön ha ki van egy jatekos ütve" -erzed a külömbseget ?- Hat ezen tenylag szorakozhat a forum közössege mar ami meg van belöle.

Hogy az igazsagot nehez elviselni azt tudom, de ugy gondolom többet ernetek ha az “erdekesse tetelt“  kiprogramoznatok mint azzal hogy allandoan magyarazatot kerestek.



„ Ha ki van egy jatekos ütve erdekes modon mindig jön egy 6-6 os"

Na ez legalább már valamiféle konkrétum (bár azt azért tisztázzuk hogy mit értünk a "ki van ütve" alatt pontosan), amit igen könnyű lenne bizonyítani, érdeklődve várom a bizonyító erejű felvételeket.

(az hogy egyszer jön egy 6-6, az még nem bizonyít semmit)
Egy "véletlenszerűen" kiválasztott meccs felvétele: 
http://youtu.be/NdE3k6xeX9k


számos esetben van olyan helyzet, amiben "ki van egy jatekos ütve", mégsincs 6-6 egy sem.

Ezzel megdöltnek vehetjük ezt az elméletedet, miszerint „ Ha ki van egy jatekos ütve erdekes modon mindig jön egy 6-6 os", vagy továbbra is ragaszkodsz hozzá?
most tan felmergelodtetek ram hogy sorozatban 8-10 partit vesztek el?
...ez is veletlen tobb mint valoszinu...:D

A jatekok elejen biztosan jol alltal azert a vegen "izgalmassa lett teve" es igy vesztettel. Egy nagy puszit küldhetsz FOD-nak. :-)

Utolsó 3 partimból kettőnél kb harminc,harminc  dobás alatt kiütve ,nem kaptam 2-est meg 5-st . De persze hogy ez is megtörténhet :D :D . 
nezz az adatlapomra flyor...es csodalkozz:D..meg veletlenul sem nyerek barhogy jatszok...veletlen hahha 
Persze, nyilvánvalóan a programba bele van írva hogy "gtx" nevű felhasználók soha nem nyerhetnek...

Érdekes hogy akkor múlt hó 30-án, azaz tegnapelőtt mégis hogy sikerült 5-ször is nyerni zsinórban (meg az is hogy akkor miért nem reklamáltál), valamint hogy hogyan sikerült ilyen körülmények ellenére 2547 meccset mégis megnyerni a 4730-ból.

Jó lenne végre befejezni a nyavalygást minden egyes elvesztett parti után, és végre felfogni hogy a dobókockás játékokban bizony előfordulhat hogy valakinek rövidebb/hosszabb (bal)szerencséje van éppen.

Androidon miert nincs hang a sakkban, vagy csak nekem nincs ?

Firefox-on kellene lennie hangnak, Chrome-on csak akkor, ha legalább 4.3-as az Android
Csak azt szeretnem kerdezni hogy haladnak a kedeves programozok a guritas manipulacioja kiprogramozasaval ?

Nem masert, de en nem veszek eszre semmifele valtozast, estleg csak annyit, hogy az angol forumban is többen felhivtak erre a témara figyelmet.




Mi ertelme van minden jatekot a vegen megforditani ?
Mar szinte erdemesebb az elejen "gyengen" jatszani mert akkor szinte biztos a nyeres. Megjegyzem: nagyon erdekes es izgalmas. Nem ?