Forums » Magyar
Gammon
Replies: 40   Pages: 3   Most recent reply posted by: Shootfighter (Nov 2, 2016 7:24 AM)
Welcome, Guest
Login
Guest Settings
 Reply to this Topic  Post New Topic  Search Forum

Back to Topic List
Next Topic
Replies: 40   Pages: 3   [ Go: « 1 2 3 » ]
DEVELOPER

Registered: Sep, 2004

Re: Gammon Posted: Dec 13, 2016 12:54 PM
Reply
Fehér azt az egy követ 94.4% eséllyel tudja kivinni, mert 1,2 dobásra nem tudja.
Utána feketének 23-ason van köve, azt 100%, hogy ki tudja vinni, tehát nem lesz gammon.
Valójában, ha fekete D4, D5 vagy D6-ot dob, akkor még meg is nyerheti utána. Tehát az adott kiindulási helyzetben feketének még 0.5% esélye van a győzelemre.

Shootfighter

Registered: Aug, 2016

Re: Gammon Posted: Dec 14, 2016 12:20 AM
Reply
Kedves Developer. Ez a kép akkor készült amikor az ellenfelem háromszor lelépte már az ötöt, de látta hogy hiába lép még ötöt akkor sem tud kivenni és feladta. . Ha nem adja fel és én 2-1-et dobok csak abba az esetbe nem gammon a játék vége. De ebbe az esetbe tisztességtelen ha a rendszer azt számolja hátha nekem 2-1 lesz adjunk az ellenfélnek csak egy sima verességet.Ez nem fair.Ahogy egyik játékostárs is írta ebben az esetben az lenne a jó ha ő fel akarja adni lehetőségként kéne választania ,hogy sima gyözelemmel szeretné feladni vagy gammonnal, és ilyenkor lenne az hogy elfogadjuk e a sima gyözelmet,ha nem akkor folytatodjon a játék és ha 2-1 a dobás vége akkor tuti a sima győzelem. De azért ezt hadd döntsük mi el hogy elfogadjuk e vagy nem. Így ebben a felállásba nem korrekt a programozás.

Shootfighter

Re: Gammon Posted: Dec 14, 2016 12:26 AM
Reply
Vagyis inkább a pont ott van hogy ne lehessen feladni a játékot. Ha belefogtál játszol akkor nem adhatod fel ,ha keresnek és kilépsz akkor gammon,teljesen mindegy hogy állsz. Sokan a net csatlakozással játszanak ,azok meg is érdemlik a gammont ha megszakad a játék. Ha a net megy el az se legyen különb . Mindenkivel megesik.

DEVELOPER

Re: Gammon Posted: Dec 14, 2016 9:05 AM
Reply
Gondolom, ha meg lelépi és kijön a 2-1 és utána egy D4, és nyer az ellenfél, akkor meg az a probléma, hogy megtörtént a fél %-os lehetetlen és az a nem fair.
Azt nem lehet leprogramozni, hogy valaki ne adja semmiképp fel, mert nem tudunk pisztolyt tartani a homlokához.
Van sok, egymásnak ellentmondó szempont, aminek meg kell felelni. Jelenleg nem 100%-os gammonra nem adja meg a rendszer a gammont, ezzel vissza lehet élni, ami nem jó. Valamit fogunk vele csinálni, de nem 100%-os gammonra biztos, hogy nem fog 100%-ban gammont adni.

Shootfighter

Re: Gammon Posted: Dec 14, 2016 11:15 AM
Reply
Igazad van tisztába vagyok vele hogy nem egyszerű ezeket kiprogramozni .De remélem valami megoldást találtok rá

mermatil.

Registered: Jul, 2016

Re: Gammon Posted: Dec 14, 2016 11:22 AM
Reply
Igen látom hogy akkor is elgondolkozható a feltevés.Tehát van mit javítani, megérne egy misét és belátjuk azt hogy Fölösleges volt a játékban beleintegrálni a szorzásokat.Szerintem egyszerű lenne és sok fejtörést megoldana .HA KIVESZIK A SZORZÁST.Igazi játékban az nincs.Fölösleges.Nem -de?

Shootfighter

Re: Gammon Posted: Dec 14, 2016 12:13 PM
Reply
Versennyel kapcsolatba nem lehetne valami megoldást találni hogy ne ugyanezt a pontozást használja hanem az külön legyen ? Tényleg nem jó így ha egy nevem van 700 ponttal játszanom kell egy nulla pontossal és ha veszítek levesz 30 pontot ha nyerek egyet nyerek.

Cerna Peti 11

Registered: Dec, 2009

Re: Gammon Posted: Dec 15, 2016 6:07 PM
Reply
Shootfighter, az ellfeled valoban csak belpett volna, megpedig a 2. re, ez azt jelenti ha neked 1-2 jönne nem tudnal kivenni semmit az ellenfeled pedig azutan kivehet egyet barmire. (Remelem jol ertekeltem a helyzetet).

Shootfighter

Re: Gammon Posted: Dec 17, 2016 7:18 PM
Reply
Kedves Developer itt a következő ami egy 100%-os gammon és ahogy felszoroztuk négyszeresre annyival nyertem csak pedig gammont kellett volna számolni,azaz 8. Az ellenfél 43-at dobott néggyel rálépett a hatosra a hármat nem lépte le feladta. A rendszer sima győzelmet számolt . http://www. kepfeltoltes.eu/view.php?filename=576nagyhiba.png

Shootfighter

Re: Gammon Posted: Dec 18, 2016 1:59 PM
Reply
Kedves Developer ezek sajnos nagy hibák. Itt a következő kép http://www.k epfeltoltes.eu/view.php?filename=409nemfair.png . Feladja és sima győzelem. Következő játékban minden kocka a táblán feladom és gammont számol. Eszméletlenúl igazságtalan valahogy

Shootfighter

Re: Gammon Posted: Dec 18, 2016 7:53 PM
Reply
Ha már a hibáknál tartunk,itt egy másik példa. http://www. kepfeltoltes.eu/view.php?filename=400ezamasik.png

Ebbe az állásba feladja és persze a rendszer sima győzelmet számol. Valljuk be hogy van mit javítani . A gond csak ott van hogy ha én próbálkozok akkor nekem mindig fordítva van . Kicsit idegolő

Shootfighter

Re: Gammon Posted: Dec 18, 2016 8:04 PM
Reply
Nem beszélve arról hogy pont ezt a játékost jelentettem is nem egyszer 30 másodperc alatt 3 partit nyomott 20-as szorzóval ,de semmi sem történt sőt fórumba linkeltem a képet az sem került ki .

mermatil.

Re: Gammon Posted: Dec 18, 2016 8:04 PM
Reply
Ez tényleg több mint Hiba.Nem is értem ezt hogyan lehet másképpen elmagyarázni. A képen jól látni a szorzást és simába adja.Na ezt ki kéne javítani.

mermatil.

Re: Gammon Posted: Dec 18, 2016 8:41 PM
Reply
Érdekes a képet nézve.Tényleg nagy a hiba.Jó lenne ha javítják ezt.

DEVELOPER

Re: Gammon Posted: Dec 21, 2016 10:46 AM
Reply
re: nagyhiba
a 3-at nem lépte le -> lelépi és kivisz egyet. tehát nem gammon.

Replies: 40   Pages: 3   [ Go: « 1 2 3 » ]

Back to Topic List      Top of the page
Next Topic