Forums » Magyar
Gammon
Replies: 45   Pages: 4   Most recent reply posted by: Shootfighter (Nov 2, 2016 7:24 AM)
Welcome, Guest
Login
Guest Settings
 Reply to this Topic  Post New Topic  Search Forum
Previous Topic
  Back to Topic List
Next Topic
Replies: 45   Pages: 4   [ Go: 1 2 3 4 » ]
Shootfighter

Registered: Aug, 2016

Gammon Posted: Nov 2, 2016 7:24 AM
Reply
Üdv. Ha vissza tudjátok nézni utolsó partim ötös játszmám első játékát utoljára az ellenfél 44-et dobott háromszor lelépte a négyet negyedikként észrevette hogy nem tud ki venni ,egyértelmű gammon ,feladta a játékot és a rendszer csak sima győzelemnek vette. Ez nem fair. Kérem ezt a hibát javítsák ki ha lehetséges.

Shootfighter

Re: Gammon Posted: Nov 6, 2016 8:51 AM
Reply
Kedves Developer vagy Operátor ,meg lehet oldani ezt a hibát ?

Shootfighter

Re: Gammon Posted: Nov 29, 2016 1:37 PM
Reply
Látom nem nagyon akar válaszolni senki,vagy nem lehet ezt a problémát megoldani. sabirli1973 játákossal ma is a partimba dobott 44-et háromszor lelépte és látta hogy a negyedikkel sem tud kivenni ,100% gammon ,feladta a játékot és sima játéknak vette a rendszer. Tényleg nem lehet ezzel semmit kezdeni ?

Cerna Peti 11

Registered: Dec, 2009

Re: Gammon Posted: Nov 30, 2016 6:46 PM
Reply
Az eszreveteled nagyon helyes, en is tapasztalatam ezt.

Javaslatom a FOD-nak:
A legközelebbi alkalomkor (Update eseten) esteleg bevezetni azt, hogy ha valaki feladja a jatekot meg kelljen adja azt hogy mire adja fel. (Egyszerü jatekra, gammonra vagy backgammonra). Az ellenfel ezt elfogadhatja vagy nem. Ha nem fogadja el akkor tovabb megy a jatek. Ja valamelyik jatekos csak ugy kilepik a jatekbol, akkor automatikusan backgammonnal veszitsen.

Shootfighter

Re: Gammon Posted: Dec 1, 2016 12:11 AM
Reply
Igen így van. Példa ma este beszorítottam a házba játék közbe feladja és nem gammon . Ebben a formában nem fair a játék.

mermatil.

Registered: Jul, 2016

Re: Gammon Posted: Dec 3, 2016 10:12 AM
Reply
Ezt én is osztom a véleményt!
Csak van egy baj ,sajnos nem értek egyet utóbbi játékos hozzászólásával.Mert ha kilép automatikusan Backgammon.Ez véleményem szerint növeli a csalások esélyét.Hogy amikor szoroz a játékos maga döntse el mit akar hát ez se fedi a igazságot ha szorzáson áll a játék pl. 2x akkor ismeretes feladja és pont ezen se kell változtatni.Ez így a helyes. Ez jó, nem változható igazságos a developer programozása.De hogy azon kell változtatni amit a Shootfigter mond abba kellene sőt igaza van amiben írt.Már kiszedtem ÉN 2 darabot és a ellenfél 3-al belép és negyediket nem veszi ki és a szorzó 2x vagy még sima.Természetesen egyértelmű.De 2x szorzáson áll feladja és mondom 2x állt a szorzás természetesen az 2x2 =4.Ebben nem az történik hanem.2 adja meg.Na ezen változtatni kellene és utánajárni a fejlesztőnek hogy igazam van nekem is.Mert én is jártam így nem is egyszer.Megköszönném ha valamelyest állásfoglalást vesznek fel a említett problémára.Köszönöm további szép napot.

Shootfighter

Re: Gammon Posted: Dec 3, 2016 7:38 PM
Reply
Itt a példa: 55-t dobott negyedik ötösre sem tud kivenni és feladja . Az oldal sima győzelmet számol. Ez őszintén nem fair. http://www.kephost. com/images/2016/12/03/nemfair.png

Emiatt a hiba miatt vesztettem a játékot. Hol van itt igazság ?

DEVELOPER

Registered: Sep, 2004

Re: Gammon Posted: Dec 9, 2016 11:14 AM
Reply
Tehát dobott az ellenfél 55-öt, vagyis kettő korongot kivihetett volna, tehát nem lett volna gammon semmiképp.

Összehasonlításul fordított helyzet (fekete nézőpontjából):
dob 55-öt, kivihetne kettőt, nem lenne gammon. De: leszakad a szerverről önhibáján kívül. Ekkor nem lenne fair, ha gamonnal büntetnénk, ugye?

+megjegyzés: pontozási szempontból nem szabad megkölönböztetni a kilépést és a leszakadást a leszakadás javára, mert leszakadást elég könnyű szándékosan is okozni (pl. kihúzza a hálózati csatlakozót)

mermatil.

Re: Gammon Posted: Dec 9, 2016 12:49 PM
Reply
Nem egyértelmű,véleményem szerint.Tehát ellenfélnek(fekete) dob 55-öt belép 3x5.5-el de a negyediket nem lépi le kint marad 1-el a házán kívül és feladja a partit.Ilyenkor akkor hogy is van ez?A szorzás 2x van vagy simában van.Ellenfélnek(fehér) már 1 van a házában,tehát kiszedet.Akkor nem gammon fehér javára!.Köszönöm előre is a választ.

Shootfighter

Re: Gammon Posted: Dec 9, 2016 3:22 PM
Reply
Kedves Developer nem így történt . 55 azt jelenti hogy 4x léphet 5-t . az ellenfél 3x lelépte és látta hogy negyedik lépéssel csak belép a házba ,nem tud kivenni és feladta . Gammont kellett volna számolni a rendszernek nem sima gyözelmet

DEVELOPER

Registered: Sep, 2004

Re: Gammon Posted: Dec 9, 2016 11:19 PM
Reply
Ok, de akkor is "csak" 94.4% volt az esély a gammonra. A jelenlegi kód ezt nem kezeli. Megnézem, mit lehet tenni, mert nem triviális, tehát meg kell őrizni az eredeti esélyt.

Shootfighter

Re: Gammon Posted: Dec 10, 2016 2:37 AM
Reply
Ez 100% gammon,mert ha lelépi a negyedik ötöst is azzal még csak beért a házba és egyet sem tudott ki venni.

mermatil.

Re: Gammon Posted: Dec 10, 2016 7:58 AM
Reply
Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszát a felvetett kérdésre.Tehát van mit kezdeni ezzel véleményem szerint.Az tény hogy sokszor előfordult!A másik amiben szeretném ha választ kapnék.Mégpedig a verseny kapcsán kifolyólag.Nekem például van a nevem mögött 560 pontom.Játszok a versenyen egy kisebb pontú játékossal 50 pontossal .Nyer rendesen a versenyen, levesz tőlem 35 pontot.De fordítva esetleg én nyerek ellene akkor én kapok 1 vagy 2 pontot.Na ez valahogy meg kellene oldani mert,ez valahogy nem tiszta jogos.Lehetséges azt megoldani hogy csakis a versenyen de csak ott valamilyen jobb pontozási megoldást kialakítani? Ugye azt is osztja velem tisztelt DEVELOPER hogy sok a csaló ez nem vitás. Így akinek több neve van és miért ne ez köztudott bejön a kisebbikkel.Velem szemben én a hat vagy hétszáz pontommal ilyen esetben sajnos a pontozási versenyben előnytelen. Nem azt mondom nem játszón mert mindenkinek jóga játszani aki akar saját felelősségére nevez be.Hanem megkérem gondolja át és ha lehetséges mert miért is ne,változtasson a pontozáson.PÉLDÁUL nyerés +3 pont vesztés -6 pont. Így azon belül a gammon vagy backgammon ott ne legyen mérvadó.Tehát azt az opciót ki kéne venni.Ha nem is lehet a programozásban mert felületi másképpen bezavar a nem verseny ,tehát rendes játékban.Akkor a gammon és a backgammon ilyen esetben plusz vagy mínusz 1-2 pontozással növelje(nyerő és nem nyerő játékosra értem).Köszönöm szépen előre is a válaszát, további szép kellemes napot.

Shootfighter

Re: Gammon Posted: Dec 11, 2016 11:09 AM
Reply
Gyerekkorom óta játszom ezt a játékot. Ha a negyedik 5-el csak beér a házba és én a következő dobással kiveszem a köveim ez gammon 100% nem 94,4

mermatil.

Re: Gammon Posted: Dec 11, 2016 11:24 AM
Reply
Az hogy lehet? ha(fekete) 3x 5.5 belép és negyediket nem szedi ki mármint háza kívül van 1 köve bár beléphetet volna a negyedikkel(5.5).Ellenfélnek (fehér)1 db-ja van a házában és mégis 2x adja a játékot.Ha már szorzót a (fekete) és a kép alapján egyértelmű látni a tényt feladta akkor az Gammon tudtommal.Nem?-de!Érdekes a felállás 94% esély.Bár a fehérnek 100% gammon-ra kellet volna adnia.Az tény ez nem is 1x fordult elő velem is.Ez jellemző hypper vagy sima normális Backgammon játékban.Akkor is ez nem egyértelmű a programozásban.

Replies: 45   Pages: 4   [ Go: 1 2 3 4 » ]
Previous Topic
  Back to Topic List      Top of the page
Next Topic