« Back to All Topics
Gammon
Posted in 
General
Gammon
Posted in 
General
Gammon
Üdv. Ha vissza tudjátok nézni utolsó partim ötös játszmám első játékát utoljára az ellenfél 44-et dobott háromszor lelépte a négyet negyedikként észrevette hogy nem tud ki venni ,egyértelmű gammon ,feladta a játékot és a rendszer csak sima győzelemnek vette. Ez nem fair. Kérem ezt a hibát javítsák ki ha lehetséges. 
Kedves Developer vagy Operátor ,meg lehet oldani ezt a hibát ?
Látom nem nagyon akar válaszolni senki,vagy nem lehet ezt a problémát megoldani. sabirli1973 játákossal ma is a partimba dobott 44-et háromszor lelépte és látta hogy a negyedikkel sem tud kivenni ,100% gammon ,feladta a játékot és sima játéknak vette a rendszer. Tényleg nem lehet ezzel semmit kezdeni ?
Az eszreveteled nagyon helyes, en is tapasztalatam ezt.

Javaslatom a FOD-nak:
A legközelebbi alkalomkor (Update eseten) esteleg bevezetni azt, hogy ha valaki feladja a jatekot meg kelljen adja azt hogy mire adja fel. (Egyszerü jatekra, gammonra vagy backgammonra). Az ellenfel ezt elfogadhatja vagy nem. Ha nem fogadja el akkor tovabb megy a jatek. Ja valamelyik jatekos csak ugy kilepik a jatekbol, akkor automatikusan backgammonnal veszitsen.
Igen így van. Példa ma este beszorítottam a házba játék közbe feladja és nem gammon . Ebben a formában nem fair a játék. 
Ezt én is osztom a véleményt!
  Csak van egy baj ,sajnos nem értek egyet utóbbi játékos hozzászólásával.Mert ha kilép automatikusan Backgammon.Ez véleményem szerint növeli a csalások esélyét.Hogy amikor szoroz a játékos maga döntse el mit akar hát ez se fedi a igazságot ha szorzáson áll a játék pl. 2x akkor ismeretes feladja és pont ezen se kell változtatni.Ez így a helyes. Ez jó, nem változható igazságos a developer programozása.De hogy azon kell változtatni amit a Shootfigter mond abba kellene sőt igaza van amiben írt.Már kiszedtem  ÉN 2 darabot és a ellenfél 3-al belép és negyediket nem veszi ki és a szorzó 2x vagy még sima.Természetesen egyértelmű.De 2x szorzáson áll feladja és mondom 2x állt a szorzás természetesen az 2x2 =4.Ebben nem az történik hanem.2 adja meg.Na ezen változtatni kellene és utánajárni a fejlesztőnek hogy igazam van nekem is.Mert én is jártam így nem is egyszer.Megköszönném ha valamelyest állásfoglalást vesznek fel a említett problémára.Köszönöm további szép napot.
Itt a példa: 55-t dobott negyedik ötösre sem tud kivenni és feladja . Az oldal sima győzelmet számol. Ez őszintén nem fair. 
http://www.kephost.com/images/2016/12/03/nemfair.png


Emiatt a hiba miatt vesztettem a játékot. Hol van itt igazság ?
Tehát dobott az ellenfél 55-öt, vagyis kettő korongot kivihetett volna, tehát nem lett volna gammon semmiképp.

Összehasonlításul fordított helyzet (fekete nézőpontjából):
dob 55-öt, kivihetne kettőt, nem lenne gammon. De: leszakad a szerverről önhibáján kívül. Ekkor nem lenne fair, ha gamonnal büntetnénk, ugye?

+megjegyzés: pontozási szempontból nem szabad megkölönböztetni a kilépést és a leszakadást a leszakadás javára, mert leszakadást elég könnyű szándékosan is okozni (pl. kihúzza a hálózati csatlakozót)
Nem egyértelmű,véleményem szerint.Tehát  ellenfélnek(fekete) dob 55-öt belép 3x5.5-el de a negyediket nem lépi le kint marad 1-el a házán kívül és feladja a partit.Ilyenkor akkor hogy is van ez?A szorzás 2x van vagy simában van.Ellenfélnek(fehér) már 1 van a házában,tehát kiszedet.Akkor nem  gammon fehér javára!.Köszönöm előre is a választ.
Kedves Developer nem így történt . 55 azt jelenti hogy 4x léphet 5-t . az ellenfél 3x lelépte és látta hogy negyedik lépéssel csak belép a házba ,nem tud kivenni és feladta . Gammont kellett volna számolni a rendszernek nem sima gyözelmet 
Ok, de akkor is "csak" 94.4% volt az esély a gammonra. A jelenlegi kód ezt nem kezeli. Megnézem, mit lehet tenni, mert nem triviális, tehát meg kell őrizni az eredeti esélyt.
Ez 100% gammon,mert ha lelépi a negyedik ötöst is azzal még csak beért a házba és egyet sem tudott ki venni.  
Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszát a felvetett kérdésre.Tehát van mit kezdeni ezzel véleményem szerint.Az tény hogy sokszor előfordult!A másik amiben szeretném ha választ kapnék.Mégpedig a verseny kapcsán kifolyólag.Nekem például van a nevem mögött 560 pontom.Játszok a versenyen egy kisebb pontú játékossal 50 pontossal .Nyer rendesen a versenyen, levesz tőlem 35 pontot.De fordítva esetleg én nyerek ellene akkor én kapok 1 vagy 2 pontot.Na ez valahogy meg kellene oldani mert,ez valahogy nem tiszta jogos.Lehetséges azt megoldani hogy csakis a versenyen de csak ott valamilyen jobb pontozási megoldást kialakítani? Ugye azt is osztja velem tisztelt DEVELOPER hogy sok a csaló ez nem vitás. Így akinek több neve van és miért ne ez köztudott bejön a kisebbikkel.Velem szemben én a hat  vagy hétszáz pontommal ilyen esetben sajnos a pontozási versenyben előnytelen. Nem azt mondom nem játszón mert mindenkinek  jóga játszani aki akar saját felelősségére nevez be.Hanem megkérem gondolja át és ha lehetséges mert miért is ne,változtasson a pontozáson.PÉLDÁUL nyerés +3 pont vesztés -6 pont. Így azon belül a gammon vagy backgammon ott ne legyen mérvadó.Tehát azt az opciót ki kéne venni.Ha nem is lehet a programozásban mert felületi másképpen bezavar a nem verseny ,tehát rendes játékban.Akkor a gammon és a backgammon ilyen esetben plusz vagy mínusz 1-2 pontozással növelje(nyerő és nem nyerő játékosra értem).Köszönöm szépen előre is a válaszát, további szép kellemes napot.
Gyerekkorom óta játszom ezt a játékot. Ha a negyedik 5-el csak beér a házba és én a következő dobással kiveszem a köveim ez gammon 100% nem 94,4 
Az hogy lehet? ha(fekete) 3x 5.5 belép és negyediket nem szedi ki mármint háza kívül van 1 köve bár beléphetet volna a negyedikkel(5.5).Ellenfélnek (fehér)1 db-ja van a házában és mégis 2x adja a játékot.Ha már szorzót a (fekete) és a kép alapján egyértelmű látni a tényt feladta akkor az Gammon tudtommal.Nem?-de!Érdekes a felállás 94% esély.Bár a fehérnek 100% gammon-ra kellet volna adnia.Az tény ez nem is 1x fordult elő velem is.Ez jellemző hypper vagy sima  normális  Backgammon játékban.Akkor is ez nem egyértelmű a programozásban.
Fehér azt az egy követ 94.4% eséllyel tudja kivinni, mert 1,2 dobásra nem tudja.
Utána feketének 23-ason van köve, azt 100%, hogy ki tudja vinni, tehát nem lesz gammon.
Valójában, ha fekete D4, D5 vagy D6-ot dob, akkor még meg is nyerheti utána. Tehát az adott kiindulási helyzetben feketének még 0.5% esélye van a győzelemre.

Kedves Developer. Ez a kép akkor készült amikor az ellenfelem háromszor lelépte már az ötöt, de látta hogy hiába lép még ötöt akkor sem tud kivenni és feladta. . Ha nem adja fel és én 2-1-et dobok csak abba az esetbe nem gammon a játék vége. De ebbe az esetbe tisztességtelen ha a rendszer azt számolja hátha nekem 2-1 lesz adjunk az ellenfélnek csak egy sima verességet.Ez nem fair.Ahogy egyik játékostárs is írta ebben az esetben az lenne a jó ha ő fel akarja adni lehetőségként kéne választania ,hogy sima gyözelemmel szeretné feladni vagy gammonnal, és ilyenkor lenne az hogy elfogadjuk e a sima gyözelmet,ha nem akkor folytatodjon a játék és ha 2-1 a dobás vége akkor tuti a sima győzelem. De azért ezt hadd döntsük mi el hogy elfogadjuk e vagy nem. Így ebben a felállásba nem korrekt a programozás. 
Vagyis inkább a pont ott van hogy ne lehessen feladni a játékot. Ha belefogtál  játszol akkor nem adhatod fel ,ha keresnek és kilépsz akkor gammon,teljesen mindegy hogy állsz. Sokan a net csatlakozással játszanak ,azok meg is érdemlik a gammont ha megszakad a játék. Ha a net megy el az se legyen különb . Mindenkivel megesik. 
Gondolom, ha meg lelépi és kijön a 2-1 és utána egy D4, és nyer az ellenfél, akkor meg az a probléma, hogy megtörtént a fél %-os lehetetlen és az a nem fair.
Azt nem lehet leprogramozni, hogy valaki ne adja semmiképp fel, mert nem tudunk pisztolyt tartani a homlokához.
Van sok, egymásnak ellentmondó szempont, aminek meg kell felelni. Jelenleg nem 100%-os gammonra nem adja meg a rendszer a gammont, ezzel vissza lehet élni, ami nem jó. Valamit fogunk vele csinálni, de nem 100%-os gammonra biztos, hogy nem fog 100%-ban gammont adni.
Igazad van tisztába vagyok vele hogy nem egyszerű ezeket kiprogramozni .De remélem valami megoldást találtok rá 
Igen látom hogy akkor is elgondolkozható a feltevés.Tehát van mit javítani, megérne egy misét és belátjuk azt hogy Fölösleges volt a játékban beleintegrálni a szorzásokat.Szerintem egyszerű lenne és sok fejtörést megoldana .HA KIVESZIK A SZORZÁST.Igazi játékban az nincs.Fölösleges.Nem -de?
Versennyel kapcsolatba  nem lehetne valami megoldást találni hogy ne ugyanezt a pontozást használja hanem az külön legyen ? Tényleg nem jó így ha egy nevem van 700 ponttal játszanom kell egy nulla pontossal és ha veszítek levesz 30 pontot ha nyerek egyet nyerek. 
Shootfighter, az ellfeled valoban csak belpett volna, megpedig a 2. re, ez azt jelenti ha neked 1-2 jönne nem tudnal kivenni semmit az ellenfeled pedig azutan kivehet egyet barmire. (Remelem jol ertekeltem a helyzetet).
Kedves Developer itt a következő ami egy 100%-os gammon és ahogy felszoroztuk négyszeresre annyival nyertem csak pedig gammont kellett volna számolni,azaz 8. Az ellenfél 43-at dobott néggyel rálépett a hatosra a hármat nem lépte le feladta. A rendszer sima győzelmet számolt . 
http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=576nagyhiba.png
Kedves Developer ezek sajnos nagy hibák. Itt a következő kép 
http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=409nemfair.png
 . Feladja és sima győzelem. Következő játékban minden kocka a táblán feladom és gammont számol. Eszméletlenúl igazságtalan valahogy 
Ha már a hibáknál tartunk,itt egy másik példa. 
http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=400ezamasik.png


Ebbe az állásba feladja és persze a rendszer sima győzelmet számol. Valljuk be hogy van mit javítani . A gond csak ott van hogy ha  én próbálkozok akkor nekem mindig fordítva van . Kicsit idegolő :)
Nem beszélve arról hogy pont ezt a játékost jelentettem is nem egyszer 30 másodperc alatt 3 partit nyomott 20-as szorzóval ,de semmi sem történt sőt fórumba linkeltem a képet az sem került ki  . 
Ez tényleg több mint Hiba.Nem is értem ezt hogyan lehet másképpen elmagyarázni. A képen jól látni a szorzást és simába adja.Na ezt ki kéne javítani.
Érdekes a képet nézve.Tényleg nagy a hiba.Jó lenne ha javítják ezt.
re: nagyhiba
a 3-at nem lépte le -> lelépi és kivisz egyet. tehát nem gammon.
Feladáskor a (back)gammon helyzet megítélése NEM a pillanatnyi képernyőkép alapján történik és a jövőben sem így fog.
Többek között a még bent maradó lépések lelépésre kerülnek és azután is több paraméteren múlik, hogy pontosan mit fog számolni a program.

Ha a pillanatnyi helyzet alapján lenne, akkor a játék elején egy leszakadás backgammont jelentene, ami igazságtalan lenne a leszakadóval szemben.

Ha a  hármast lelépi azzal semmit sem vesz ki mert csak az üres helyre lépett. Ezek szerint nem tudjátok vissza nézni a partit ,nincs mentés innentől camerázni fogom a partikat hogy lássátok a hibát. 
Már háromszor lépte a hármat ez lett volna a negyedik és ha a képet nézitek az üres helyre lép a negyedik hármassal . Ez 100%-os gammon 
De akkor az is igazságtalan ha gamonnal kéne nyernem,és sima verességet számol. 
Kedves Developer itt egy videó például. Ha az ellenfél látja hogy gammon esélyes feladja a játékot. Ennek mi értelme van ? 
http://tinypic.com/r/kb2528/9

Nem egyszer történt velem is és mással is így ,és gammont számol a rendszer. Ez is igazságtalan hogy egyszer gammon egyszer nem. Ilyenkor lenne jó a felajánlás gomb ,hogy elfogadom e sima verességgel vagy nem. Mert internet szakadást sem fog csinálni ,mert akkor az összes partit bukja. 
Íme egy a sok közül.Tisztelt developer jó lenne ha már ezen állást foglaljon.Mert röhej ami már megmagyarázás képen tolják.Hát egy dolgon nem változtat ez vicc.Forditva lenne a helyzet akkor sima győzelembe számolja.Vallom ez VICC A TÖRÖKNEK KEDVEZ A SERVER VAGY UGY ÁLLÍTJÁK BE?.JA A KÉP

http://i68.tinypic.com/2jc6ng9.jpg
Hat valoban ez egy olyan pelda ahol nem egyertelmü hogy gammonnal veszit a 
 fekete 
 . Söt, egy kis szerencsevel még meg is nyerhetne a jatekot. 
Erre gammont számít ,amikor az én esetembe háromszor lelépi a négyet a negyedikre nem lép be mert üresmezőre esik,feladja, gammonnak kéne lenni erre sima győzelmet ad.   Elég hibás ez a programozás. Sokszor azon gondolkodok ,hogy ez nem szórakozásra van hanem idegbajra. 
Idezet (DEVELOPER):
"Feladáskor a (back)gammon helyzet megítélése NEM a pillanatnyi képernyőkép alapján történik és a jövőben sem így fog."

Helyes! Egy pillanatnyi helyzet alapjan szerintem nagyon nehez  az eredmenyt megitelni hiszen ez sokkal nagyobb mertekben függ a guritasoktol. (Nyilvan attol is hogy mit lép a jatekos, de tegyük fel, hogy ket egyforma szintü jatekos komolyan jatszik.)

Idezet (DEVELOPER):
"Többek között a még bent maradó lépések lelépésre kerülnek és azután is több paraméteren múlik, hogy pontosan mit fog számolni a program."

Gyanus! Honnan "tudja" a program, hogy mik fognak gurulni ahoz hogy a bentmarado lepesek lepesre kerüljenenk? Es különben is sokszor van olyan helyzet amikor ugy nez ki hogy gammonnal nyersz es közben elveszted a jatekot.

Megiscsak az lenne a legigazsagosabb, hogy feladaskor meg kelljen adja a jatekos azt is hogy mire adja fel. Ha az ellenfel elfogadja jo, hanem jatszunk tovabb. Egyszerü nem ? Ez igy van a versenyeken is.
A program nem kene szamoljon itt semmit.

Idezet (DEVELOPER):
"Ha a pillanatnyi helyzet alapján lenne, akkor a játék elején egy leszakadás backgammont jelentene, ami igazságtalan lenne a leszakadóval szemben."

Felteve hogy az elsö guritas elött leszakad valamelyik miert jelentene backgammont nem ertem. Hiszen a pillanatnyi helyzet alapallas es ebböl semmikepp sem vezethetö le a backgammon vegeredmeny.

De most ettöl eltekintve:

Azt hogy valaki leszakadt vagy csak ugy kilepett a jatekbol azt meg lehet allapitani. Tehat a csak ugy kilepöt nyogodtan meg lehet "büntetni" azzal hogy backgammonnal veszit. Hol a problema ?

A leszakadoval nehezebb a helyzet szerintem, mert ha nem lehet megallapitani azt hogy server hiba volt-e vagy ö huzta ki a halozati csatlakozot akkor nem erdemel büntetest, de egy egyszerü vesztest leszakadas eseten megis helyesnek itelnem meg. Ha valoban server hiba volt ...sajnos igazsagtalanul vesztett de ez barkivel elöfordulhat es az elet megy tovabb. Ha pedig akarattal szakitotta meg a kapcsolatot akkor... megerdemelte a vesztest.

Minden kedves jatekosnak es a FOD "csapatnak" kivanok boldog uj evet.
Peti 

Ez is mekkora :D 4-et kell lépnie amivel nem tud kivenni és feladja ,természetes a rendszer sima győzelmet ad ,mert azt számolja hogy én 21 vagy 31-et dobok. Vicc az egész. 
http://tinypic.com/r/hrm338/9
Kedves Developer erre szeretnék választ kapni ,miért számolt a rendszer csak sima győzelmet ,amikor kettes szorzón volt a játék és ha ő 66-is dob akkor is gammon. Kérem ne cenzúrázzák kérésem.  . 

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=250ezmi.png
Kedves Developer választ szeretnék ,mert ez így rosszul van programozva 
Kedves vezetőség miért nem kezdtek valamit ezzel a hibával ,ma megint ugyanez történt ? 
Ne haragudjatok de ez vicc. Rendszeresen ezt műveli a rendszer. Nehogy már pont 21-et dobtam volna. De ez nem első eset hanem rendszeresen ezt csinálja. Kérem megszüntetni a feladás gombot mert ez így nem fair,direkt ezért adja fel mert rendszeresen így számol a rendszer. Azért fizetem az éves díjat ,hogy szórakozzak ,de ez már több a sokknál. Minden második játékot így adják fel a játékosok ,és persze gammon helyett a rendszer sima győzelmet számol.Kérem vegyétek komolyan ezt a témát mert nem vicc. Itt a játék videója :  
http://tinypic.com/r/xpnw5/9
 
ne izguljatok itt ugy is azt reszesitnek elonybe akit akarnak honapok de honapok ota lehetetlen helyzetekbol nyernek velem foleg az elofizetok  sajnos ez a flyor...die

A cenzúra nagyon megy ,mintha politikusok lennétek vagy fáj az igazság. Miért nem lehetett azt a videót kitenni ?  Másik dolog,miért nem lehet vissza tenni a backgammont ahogy az eredetileg volt,duplázás nélkül. Vannak akik évek óta játszanak egyszer nem sikerült bajnoknak lenniük,mások két három napos névvel bajnokok. Amióta ez a duplázás megy tele van csalóval a játék. Rájöttem hogy benneteket csak a pénz érdekel nem az hogy igazságos szórakozás legyen az oldalon. Igaz igazságos ezzel a programozott játékkal nem is lehet.