« Back to All Topics
Malom-fejlesztési ötletek
Posted in 
General
Malom-fejlesztési ötletek
Posted in 
General
Malom-fejlesztési ötletek
Srácok :) Mélyen tisztelt óldalfejlesztők,modik.. Mivel nem kaptam nagy visszajelzést konkrétan semmi reakciót az elöbbi ötletemre, gondoltam megprobálom újra :D Unalmas a játék, kiveszett belöle az élvezet.. ha sokan vannak 3-4 óra s 100 pontról 500-on vagyok.. nincs kihivás, valami új amit élvezni lehetne.. Miért nem raktok be új rangot mondjuk 550-600 pontól kezdődően? Miért nem raktok be új opciókat a játékmenettel kapcsolatba? Valami érdekességet, valami turpisságot? :D :D szerintem már rég kevés az hogy eggyet fel lépünk malmozni aztán annyi.. abba már rég nincs nagy élvezet.. Semmisem tűkrözi jobban ezt mint a játékosok száma a nap 24-orájába.. régebb az első szóba fullba volt ami (120)- embert jelentett + a második szóbába is legalább 50-60 player..  Valami kihívás kellene, ami miatt megérné felmenni malmozni :D 
Sziasztok! :)

Volt már ilyen topic, de ide is bemásolom:


1.-Toplista:
 Külön-külön mehetne a toplista a 9-es,10-es és 12-es malomban. Hasonló példa van a sakkban is, bár ott külön-külön szobákkal választották el a variánsokat.

2.-Egy perces játékidő:
 Lehetne bullet malom is, hasonlóan a versenyen tapasztaltakhoz, vagy ahogy amőbában már létezik az egy perces időbeállítás.

3.-Döntetlen:
 Esetleg még azt is bevezethetnétek,hogy ha egy adott helyzet háromszor ismétlődik,akkor automatikusan döntetlennel érjen véget a játék. Megspórolnánk némi időt a döntetlent el nem fogadó játékosok ellen. Plusz a versenyt is meggyorsítaná kicsit.

4.-Kooridáta:
 Amőbában és Pentében, hasonlóan a Sakkhoz már be van vezetve a koordinátajelzés a tábla körül. Malomban is létezik hivatalos koordináta. Itt megtalálható:

http://muehlespiel.eu/images/pdf/WMD_Notationszettel.pdf


Nagyban megkönnyítené a jelenlegi "kézzel-lábbal" mutogatást. :)
Na végre valakivel egy nyelvet beszélek :p Juvés mindegyik ötlet nagyszerű :) Mostmár csak az a kérdés hogy változtatnak-e valamit végre.. 

A legjobban az egy perces játékidős ötlet tetszett, tényleg jól fel lehetne készülni a versenyekre ha lenne erre lehetőség :) 

Ami még jó lenne, ha 2 partis játszmák lennének alapból, tehát óda-visszavágós.. Hogy mind két fél tudjon fekete és fehér bábuval is játszani egyaránt. Sokak 1 meccs után le lépnek függetlenül attól hogy nyernek vagy veszítenek (többnyire akkor mikor nyernek) és igy legalább a fairplay meglenne.. Tudom hogy előfizetőként be lehet állítani a meccsek számát, de szerintem ez alapból adatott kellene hogy legyen... 

Az előfizúsoknak pedig lehetne több lehetőségük, több opció lehetne adott, hogy vonzóbb legyen előfizetni :)  
Esetleg a Flyordie rangokhoz (Befolyásos tag, Fanatikus, Despota, Fod-isten) kötni pár extra szolgáltatást, mint pl. a minimum 2 meccs beállítását, így nem lenne annyi renick, plusz a moderálási szankciók is csökkenhetnének (rosszpont, csalások), mivel sokan szeretnék elérni ezeket a rangokat.
Egyetértek. Amugyis évekbe telik azt a sok pontot ki gyűjteni (FOD istenig) + elég 1 pillanat hogy el vegyék az összeset nem feltétlenül jogosan..

Lehetne olyat is, hogy 10 egymást követő NYERT játszma után + 20 pont jutalóm. Így ha valaki képes egymás után nyerni mondjuk 50 mérközést akkor értelemszerűen kapna + 100 pontot alapból, a nyert meccsek mellé. Ezek a + pontok meg jól jönnének az esetbe, ha bevezetésre kerülne egy új titulus a NAGYMESTER után. Például 600ponttól egy LEGENDÁS cím amit akár lehetne RÓZSASZINNEL jelőlni :p

És akkor igy megint kapna egy új színt a játékmenet. 
  
Egyetértek. Amugyis évekbe telik azt a sok pontot ki gyűjteni (FOD istenig) + elég 1 pillanat hogy el vegyék az összeset nem feltétlenül jogosan..

Lehetne olyat is, hogy 10 egymást követő NYERT játszma után + 20 pont jutalóm. Így ha valaki képes egymás után nyerni mondjuk 50 mérközést akkor értelemszerűen kapna + 100 pontot alapból, a nyert meccsek mellé. Ezek a + pontok meg jól jönnének az esetbe, ha bevezetésre kerülne egy új titulus a NAGYMESTER után. Például 600ponttól egy LEGENDÁS cím amit akár lehetne RÓZSASZINNEL jelőlni :p

És akkor igy megint kapna egy új színt a játékmenet.