« Back to All Topics
Ez direkt kibabrálás?
Posted in 
General
Ez direkt kibabrálás?
Posted in 
General
Ez direkt kibabrálás?
KUTYA nevű játékossal játszok. várom rakjon, megy a számláló.Sokáig nem történik semmi ezért megnyitom az infomat, ahol ott vigyorog hogy veszítettem:o
miközben még a szobában vagyok és várom hogy az ellenfelem rakjon. Bosszantó az ilyen hiba és érthetetlen
Ott még nem tartunk, drága Bigike, hogy direkt kibabráljunk a kedves játékosainkkal... 
De köszönjük a megtisztelő feltételezést...

Ilyenkor ellenben az történik, hogy a kapcsolatod megszakad, ezért már azt se látod hogy az ellenfeled lép, vagy mit csinál.

Ezúton kérünk elnézést a kellemetlenségért.

OP


Kedves OP!
örülök megtisztelő reagálásodnak.Még annyit hozzáfűznék hogy a netem teljesen stabil,így amiatt sohasem szakad meg semmiféle kapcsolatom. hasonló jókat mondhatok a gépemről is. Van olyan játékoldal amelyik a megszakadásokat is listázza és nem a játékosokat bünteti a rendszerük gyengesége miatt(lásd a lengyel játékoldalt)
Elhiszem hogy nem esik jól az ilyen észrevétel de bízom benne hogy nem törlitek a hozzászólásomat és végre foglalkoztok a rendzser stabilabbá tételével
üdv:Bigike
Megkérdezem hogy te mi tennél ha mégis valakinél megszakad a kapcsolat?
Netán nem vennéd figyelembe a meccs eredményét?
Nos, ezesetben nem kéne mást csinálni, mint ha vesztésre állsz, akkor kihúzod a kábelt a gépedből. Nincs olyan rendszer, még a méltán népszerű lengyel játékoldalnál sem, ami meg tudná különböztetni ezt egy  vétlen leszakadástól (ezzel nem szerettem volna tippeket adni, csupán rávilágítani a másfajta rendszerek gyengeségére).

Jobb lenne ha minneki ezt tenné ha éppen veszít?
Véleményem szerint inkább fogadd el hogy ha megszakad a szerverrel való kapcsolatod a "stabil neted" ellenére, akkor te vesztesz.
A pontrendszer úgyis olyan, hogy a későbbiekben korrigálni fogja az ebből adódó pontveszteséget (hacsak nem nagyon gyakran történik ez nálad).

OP

Nézd meg ott megvan a megszakadt meccsek száma.
bocs a reklámozásért!

[Edited by: OPERATOR on 2007.08.07. 14:51]
Ez nekem szólt?
Én nagyon jól tudom, hogy ott van. 
Mellesleg ott is vereségnek számít, ha jól tudom...

És mindenkit megkérnék hogy a direkt reklámozást kerüljük.

Köszönöm.

OP
Nem neked szántam kedves OP Csak nem tudom hogy hogy lehet azt hogy kinek irjam meg.
Azthiszem elég óvatosan fogalmaztam ahhoz hogy ne legyen reklám. a másik: mit értünk azalatt hogy megszakadtam?
online kapcsolatban maradtam,ellenfelemnél fut az idő, sőt még infot is lekérdezhetek, tehát legfeljebb a fly inform
hálózati eszközei között történhetett valami gixer amit nem lehet összetéveszteni azzal ha én rántom ki a hálókábelemet.
Minden hálózati hiba behatárolható még sokkal bonyolultabb rendszereknél is,csak rendszerismeret és megfelelő hozzáállás kérdése.(szerintem:( bár már látom itt nekem nem lehet igazam)
sporttársi üdvözlettel:Bigike
Bocs előbbihez még hozzátenném nem is az a célom hogy igazam legyen,hanem hogy jobb legyen ez a hely. 
Van még oldal de nem reklámozok.
Én már csak azt mondom hogy nem lehetne egy olyan
probléma hogy előszőr a flyordie-al kapcsolatot kéne felvenni?
Talán javítana rajta?
Biztosan korán van még de nem tudtalak követni. min segítene milyen kapcsolatfelvétel?
Partnerprogram.
2. Létesíts kapcsolatot a FlyOrDie-jal
hátha jó
Namégeccer szőrszálhasogatok.Tehát én nem arról beszéltem mikor a kapcsolat egyértelműen megszakad a serverrel, hanem arról a szintén gyakori jelenségről, hogy látszólag még játékban vagy,nem is kapsz üzenetet megszakadásról, csak gyanús hogy az ellenfeled ideje már 3 perce megy és nem reagál az üzeneteidre.Szóval kedves OP szerinted ilyenkor az általad idézőjellel minősített stabil netemmel van probléma?
Ha nem tudsz a dologról szakszerűen és hitelesen nyilatkozni akkor megkérlek tisztelettel inkább ne is válaszolj, mert a problémák szubjektív módon való kezelésétől már tele van a hócipőm.
üdv:Bigike 
Netező 6 éves fiam véleménye szerint ha egy kapcsolat megszakad újra fel kell venni.Ha a játékos nem kap üzenetet megszakadásról és közben még infót is lekérdezhet, akkor az ő kapcsolata nem szakadt meg. Ehhez nem kell diploma. ja hogy a rendszer mégis pontot von le tőle? Erre már ő sem tudott mit mondani.
na röffffff
Bigike:

Attól hogy nem kapsz egyből üzenetet, attól még a kapcsolat már megszakadt.
Nem feltétlen a te "stabil neteddel" van probléma, hanem valószínüleg az egyik masinán a kb 20 közül amin keresztül kapcsolódsz a szerverhez.
Az ellenséges megjegyzéseidet pedig megtarthatod magadnak legközelebb, ha bármiféle választ vársz.

Pigmanus

Az infó egy másik gépen van, és egy sima html link, ahhoz nem kell állandó kapcsolat a szerverrel, hogy azt megnézd. És mégegyszer elmondom, hogy mindenki megértse, attól hogy még nem írta ki, a kapcsolat már megszakadt, és újra fel kell venni, ahogy a kora ellenére igen bölcs fiad mondotta volt.

De mégegyszer megkérdezném mindenkitől: szerintetek mi a megoldás ilyen esetben, kitől vonjuk le a pontot?  Megjegyzem, hogy a sokat emlegetett hibátlan lengyelek is attól vonják le akinél megszakad...


OP
Ahha szóval valamelyik eszköz hibája a 20 közül amelyiken keresztül kapcsolódok. hmmm a routerekre gondolsz amin keresztül az internet kapcsolatok felépülnek? Ezek az eszközök meglepően stabilan működnek. Előfordulnak adatcsomag vesztések,de konkrét megszakadásoknak hardware probléma a háttere. ilyenkor a hiba egyértelműen fennáll míg valaki meg nem javítja (eszközcsre újraindítás config) szóval a flyordie renndszerének gyengeségét nehezen lehet általánosítani
sporttársi üdvözlettel:Bigike

Drága Bigike, 

Nem csomagvesztésről, inkább késleltetésről van szó.
Tudod, vannak játékosaink akiknél 0 esetben történt ilyen, és vannak akiknél minden 2. meccs. Ezek után nem gondolom, hogy helyes lenne azt feltételezni, hogy minden esetben nálunk van a hiba, még akkor is ha valakinek látszólag "stabil a netje".

Sosem állítottuk hogy a rendszerünk tökéletes, nyílván van hova javulni, gondolom az 1000 meccsből 4 dc az belefér részedről. Ha nem, akkor sajnáljuk...

Tehát, belátásod szerint mit is kéne tenni ha már néha előfordul ?
(kedvenc példaként előhozott lengyel oldalad is ugyanúgy levon érte, állításoddal ellentétben, ugyanezért minket kritizálsz...)

OP
Engem anyira nem zavar, már túltettem magam rajta. Persze abban a pillanatban nyilván ez bosszantó, de hát ez van. Mint már többször említettem ez "Az Internet átka!" Nos egy elképzelhető megoldásnak tartanám (nem én találom ki ezt a megoldást mert már van ilyen), hogy amenyiben az egyik játékos kilép a meccsből (például megszakadás miatt) a rendszer fenntartaná neki a kapcsolatot (mármint a szobát ahol játszik) egy bizonyos ideig, modjuk 1.5-2 perc ha esetleg a játékos időben értesülést kap a megszakadásról akkor bőven lenne ideje visszatérni a játékba. Igaz ezesetben valami olyasmit is figyelembe kéne venni ha tele van a szoba akkor valami magasabb prioritást kapna belépésnél, hogy mindenképp be tudjon menni. Mindez fantasztikus ötlet lenne szerintem, ha nem lennének olyan emberkék (most kerülöm a csunya szavakat bármi meglepő :) ) akik mondjuk csak pusztán jóindulatból, vagy vesztett állás közeledte esetén, vagy csak mert miért ne, állandóan kilépegetnének hogy örömet okozzanak ellenfelüknek így mindíg végig kellene várni azt a sok időt... Azt is meg lehetne oldani gondolom, hogy ilyen kilépés belépés csak egyszer történhessen meg és ne lehessen vele visszaélni, de szerintem ebből meg az lenne hogy az előbbiekhez hasonló jóindulatú emberek :) inkább kilépnének csak azért a meccs vége előtt hogy a másiknak végig kelljen várnia az adott időt, semminthogy feladják. Szóval én el is vetettem a saját ötletem :) Itt utalnék vissza a komment elején említett Internet Átka szövegre. Sajnos a jó ötleteket sem lehet megvalósítani Ilyen bosszantó dolgok miatt. Persze az is lehet, hogy ez csak szerintem jó ötlet. Vagy ha gondoljátok lehet Upgrade-elni :) Pl Ha valaki kilép/megszakad akkor a másik félnek lenne egy olyan döntési lehetősége hogy megvárja vagy nem várja meg míg viszajön. Hát ezis csak egy légből kapott ötlet... Véleményezze akinek van kedve.  OP? 
ckatisz amit mondtál az pedig megoldható. Ha vki megszakad, a másik félnél aki még ott van kiírják ezt, és az ha akar akkor vár, hanem lelépik(itt persze pont vesztést is kaphat vmennyit)..és addig a másik ha akar visszaléphet..ennyi.És ez van ahol meg van oldva...a reklámozást nem szeretitek, ezért nem is mondom:P
És azt amúgy nem értem hogy ha egy másodpercre megszakad a kapcsolat, legyen az késleltetés vagy bármi, de után megint ott van a folytonos kapcsolat, akkor miért nem csatlakozik vissza? Mert elméletileg akkor ahogy a kapcsolat újra lehetséges, ki kéne dobja h kapcsolat megszakadt. 
Ja és még vmi. ha én például játék közben vmit töltök az internetről, és az nem szakad meg, de a flyordieos kapcsolatom megszakad....vajon most akkor hol a hiba?? és itt gondolok sebességkorlátozott letöltésről??
A letöltéshez valószinüleg más útvonalon csatlakozol mint a szerverünkhöz. Ez semmit nem magyaráz meg.

Másrészt egy letöltésnél egy kis késleltetés nem nagyon zavar be, később ugyanonnan folytatódhat. Multiplayer játékoknál ez sajnos nem ilyen egyszerű.

Mellesleg dolgozunk az ügyön, hogy lehessen folytatni a megszakadt kapcsolat ellenére...

Köszönjük a türelmet.

OP

Kedves OP,

Köszönöm kimerítő válaszod... így vessen fel valami ötletet az ember. 
OP te nagyon ott vagy a szeren :D:D