« Back to All Topics
csökkentett időlimit amőbában
Posted in 
General
csökkentett időlimit amőbában
Posted in 
General
csökkentett időlimit amőbában
Tisztelt Operátorok!

Érdekes lenne a sakkhoz hasonlóan az amőbában is bevezetni a villám-változatot, mondjuk - a jelenlegi verzió megtartása mellett - az egy, illetve ötperces változatot.

Indokaim  a következők:
 
1. Játék közben a másik sürgetése állandó konfliktus forrás, a rövidebb variánssal a "türelmetlenebb" sporttársak megtalálnák a habitusuknak megfelelő tempót

2. A programot használó játékosok a villámváltozatban kénytelenek lennének fejből játszani.
Kedves játékos!

Az amőbában azért nincs ilyesfajta opció mivel az eredeti verseny szabályzatban sincs ilyen, ellenben a sakkban van.
Köszönöm a választ, álmomban sem gondoltam volna, hogy az amőba nevű játéknak van eredeti versenyszabályzata:))


 Kinek nem inge , ne vegye magára : Sajnos nagyon kevesett tudnak az amöbáról....."még, hogy nincs limit..."
hali!
ez egy nagyon jó ötlet lene az 1 perces amőba a bullet sakk mintájára megcsinálva így a progisoknak nehezebb lene progizniuk és lehetne versenyt is csinálni ebből a fajta amőbábol:)
Kedves xoltán!

Értékesebb az az erő, amit vereség edz, mint az, amely csak győzelmet látott.

Javaslatod értelmetlen!
 
1.	Játék közben zavaró üzenetek, küld a partnert, arra ott a némító gomb. Az időd ettől nem lesz kevesebb, viszont nyugodtan tudsz gondolkodni!
2.	az újgenerációs mobiltelefonokon és PDA-n futó programok másodpercek alatt számolják ki a következő lépést, vagyis nem fogod érzékelni, hogy sokat „gondolkodna” az ellenfél. (Vigasz: Nem mindenkinek van 100-200 ezer Ft-ja ilyen kütyüre.) Hasonló a helyzet, ha nem túl régen épült masinával és programmal van felszerelve az ellenfél.
Ui: Legközelebb, adok döntetlent!

Kösz zizi, tartsd meg a döntetlenedet azoknak, akik igénylik. A javaslatom a játék változatosabbá tételére irányult, nem pedig a pontjaim számának növelésére.
Egyébiránt megnézném azt  a progist, aki bármilyen kütyüvel játszik egy egyperces meccsen...

A rövidebb változatok egyébként több gomoku játékot is kínáló oldalon működnek, és nem véletlenül.


Kedves xoltan!

“Ha arra törekszel, hogy az örök mértéket kövesd: ne botránkozz azokon, kik nem erre igyekeznek, hanem törekvéseik ingadozva ágaznak a sokféle véges és változó mérték között. Ne azt nézd, hogy mijük nincsen, hanem mijük van: mert még a legnyomorultabbnak is van olyan lelki kincse, mely belőled hiányzik. Kifogásolni, fölényeskedni bárki tud. Tanulj meg mindenkitől tanulni.”
(Weöres Sándor)

1. Ritkán adok döntetlent, akkor sem annak, aki igényli. :D
2. Emberek nem fognak változni időkorlátok közé szorítva!(ezért egyszerűbb megoldás a némítás) Mellesleg az amőba is egy „gondolkodós” játék! Kinek több, kinek kevesebb időre van ehhez szüksége.
3. Ha nem ismered jól a programokat, ne nyilatkozz, előbb szerezz tapasztalatot.
4. Ha más játékoldalon műkő programok lenyűgöznek, te még messziről sem láttál profi programot! Itt nincs ilyen, talán nem véletlenül!
Ha az életben is ilyen „kardotnyelt” a stílusod, nem szívesen lennék a környezetedben.
De ne feled, ami nem hajlik, az törik!
A nevemet légy kedves másolni, 
ha az sem megy  másként!!!! :D
Így írom: zizy♥

Kedves zizy,

lehet, hogy kardotnyelt stílusom van, de akkor is zavar, ha valaki progit használ... Tudod miért? Mert csalni pofátlanság. Ennyi.Akkor is, ha a játéknak nincs különösebb tétje.
Ha program ellen akarok játszani, akkor majd letöltök egyet, de ha egy regisztrált felhasználót választok ellenfélnek, akkor igenis elvárom, hogy - ha másért nem, akkor az egymás iránti tiszteletből - de ne használjon programot.

Amúgy a többi gomoku oldalon nem a programok nyűgöznek le (???????)hanem az tetszik, hogy beállíthatod az játékra rendelkezésre álló időt.

Te egyébként melyik programot használod játék közben?

Ui: Tetszett az idézeted. De ha mondanivalód van, akkor miért Weöres Sándort hívod segítségül? ( a helyzet kissé analóg a progi témával, nem gondolod?:DDD)

Xoltán :) Asszem tökéletesen igazad van. Viszont anyit hozá füznék , kár vitatkozni olyanokal, kiktől nagyon messze áll az amöba. Több mint 7 amöba oldalon játszok...és mindenhol van tetszöleges időlimit, flyt kizárva. Járok élő versenyekre is, és igen is van idő limit.Mig a programokról: Mindenki maga dönti el , hogy játszik vagy nem ellene. Én szoktam gyakorolni velük és biztostalak , hogy egyik progi se erösebb egy tapasztalt nagymesternél...föleg nem 13×13-as táblán :p
Kedves…….
Ha valakit meg akarok tisztelni, először a névét írom le helyesen!!!!! 
Pofátlanság az, amikor felszólít erre, és még sem teszed!
Szomorúan konstatálom, hogy építő jellegű kritikám, mit megpróbáltam virágnyelven közölni veled, ennyire süket fülekre talált nálad.(hogy csak a szerzőre koncentráltál, nem a tartalomra)
Egymás iránti tiszteletről:
Megtisztelem azzal az ellenfelemet, hogy ha velem játszik és felmérte az erőviszonyokat, nem adom át másnak a nevem, hogy megtévesszem, becsapjam, rászedjem a játékostársat, akiről semmit nem tudok!(mert bárki lehet áldozat te is)
Azzal, akivel még soha életedben nem játszottál,(mert nem tudod milyen névvel nyertem ellened) ne állíts olyat, hogy programot használ!
Megtisztelem azzal, az ellenfelet, ha nyer, nem szajkózom, hogy programot használ, mint ahogy teszed, mert nagy arcra vall, ha úgy gondolod, téged csak programmal lehet legyűrni!
Nem mintha számítana, de tisztán nyertem!
Megtisztelem azzal az ellenfelet és másokat, hogy nem nézem komplett hülyének, és nem adom el a drága jó anyámat is 20 pontért!

Azért kaptál támadási felületet,(legközelebb adok döntetlent) mert kíváncsi ember lévén, tudni akartam, kihasználod e !
Tudod, én így szerzem az információimat, nem hallomásból, pletykából, szóbeszédből!
Szeretek meggyőződni arról, milyen a másik ember! (xoltan név mögött vagy egy meghasonlott, skizoid alkat bújik meg, vagy több ember játszik vele)
Ezek után, talán nem szorul magyarázatra, miért szüntetem be veled a további kommunikációt!

jano2000
Azt szeretném, ha ilyenek mint te, állnának tőlem távol!
Akinek nem tetszik itt a szabályozás, annak nem kell ide járni. Tüntetőleg távol is maradhat!
A tetszőleges időlimit annyiból áll, hogy magad megválaszthatod, hány perces játékot szeretnél (kb9fajta) az ellenfeleddel játszani,(akinek nem tetszik, nem ül le melléd játszani) miközben ha közeleg az általad választott idő lejárta már, csak a pakolgatás megy a 19*19- es 15*15táblán!(időhúzás) Csak arról szól a játék, kinek telik le hamarabb az ideje, köze nincs a játékosok képességeihez! 
Ez általad választott ellenfélnél is igaz!
Úgy tudom az élő versenyeken, sem aratsz babérokat, ezért elnézem neked, hogy tapasztalt mesterekkel hozakodsz elő!
Tudod, igazán jó programot, csak alkalmanként vernek meg mesterek, akkor sem zsinórban, mert az ember, csak ember!
Az élőverseny alatt alkalmazott szabályzatot ne akarjuk megvalósítani online körülmények között!
„Én szoktam gyakorolni velük és biztostalak , hogy egyik progi se erösebb egy tapasztalt nagymesternél...föleg nem 13×13-as táblán”
Ez esetben jó lesz, ha mozgósítod a mestereket, mert itt hián vagyunk nekik!
Már ott tartunk, hogy egy értelmeset nem lehet senkivel játszani, ugyanis soha nem a végeredmény számít, hanem az addig vezető út, de ezt te bizonnyal tudod, hisz a mestereiddel olyan táblákon gyakorlatoztál, ahol nem jelzi más a program használatot, csak ha elhalványodik a neve! Ha nem két gépen játszik) :D Mert ha igen, semmi nem jelzi neked, hogy átvernek, és program ellen gyakorolsz!
Itt viszont igen !!!!!!:D
(Nárcisztikus, skizoid alkatok hajlamosak az öntömjénezésre, de mások csodálatában is szívesen megmártóznak! ;)  )
Tán ezért vagyunk híján a mestereinknek, oda mennek, ahol nem buknak le! :D
További jó álmodozást, nem lennék ott, mikor felébredsz! :D

Helyesírásodon még javíts kicsit, emberismeretre ott lesznek az évek! ;)

Kedves zizy,

nagyon jól tudom, hogy milyen névvel nyertél ellenem kétszer is, amihez egyébként gratulálok. Maradjunk annyiban, hogy ez egy női név volt... ( Kissé kilógott a lóláb, vagy az álcád volt gyenge...döntst el te, hogy dekonspirálódtál, mindenesetre a titkosszolgálati munkát számodra - elsősorban a Magyar Köztársaság érdekeit szem előtt tartva - nem javaslom:DD)

A velem történő kommunikációt nem én kértem, és a továbbiakban sem bátorítalak erre.

A xoltan nevet egyedül én használom.

A skizoid tüneteim - hála az orvosaim rátermettségének - egyre inkább múlnak.

remélve, hogy a velem történő kommunikációt valóban befejezed, egy jótanács a jövőre nézve: ne ítélj mások felett úgy, hogy nem ismered őket.

Végül a lényeg: ez egy játék, tét nélkül. Attól függetlenül, hogy itt ki milyen teljesítményt produkál, hogyan játszik, az élet egyéb területein lehet tehetséges, kevésbé tehetséges ( esetleg skizoid) ember,
kis vagy nagy problémákkal, különféle háttérrel.

De ide a használók nagy többsége játszani jön, nem pedig az élet nagy kérdéseiről bölcselkedni, világot megváltani...stb.

Ez tehát egy játék, a játékban csalni pedig nem szép dolog.

Most be kell fejeznem, mert a hangok ezt mondják.....


Jaj zizy nem tudnád abbahagyni mások helyesírásának a szekálását?
Már 1-másfél éve lejárt dolog már ez.

Fórumolvasók számára!


„Attól függetlenül, hogy itt ki milyen teljesítményt produkál, hogyan játszik, az élet egyéb területein lehet tehetséges, kevésbé tehetséges ( esetleg skizoid) ember,
kis vagy nagy problémákkal, különféle háttérrel.”
Ahhoz képest, hogy valaki csak játszani jön elég tájékozottan körülírta azt az 5 embert, akik, törzsvendégnek mondhatók.

„De ide a használók nagy többsége játszani jön, nem pedig az élet nagy kérdéseiről bölcselkedni, világot megváltani...stb.”
„Végül a lényeg: ez egy játék, tét nélkül.”
Ha ez így van, miért segítik néhányan a programot használók beilleszkedését egy olyan közösségbe, ahol állítólag „utálja mindenki a progisokat”
Gyártva számolatlanul az 500-600 pontos neveket, melyeket nem lehet játékra hívni, mert annyira félnek a vereségtől!( a programmal elnyert pontokat valahová tenni kell)
De, utána mégis megy a felháborodás, mivel programjelet kapott a név, és sokan még mindig rendszerhibaként értelmezik, mivel így könnyebb az ártatlan kis lelküknek, mint szembesülni az igazsággal, aki játszott a neveddel, ő használt programot!


A skizofrénia tünetei:


Téveszmék,
  - nem a valóságból táplálkozó személyes hit, például paranoia (követnek valakit, összefogtak valaki ellen) vagy nagyzásos téveszme:
„az élet nagy kérdéseiről bölcselkedni”
„Kösz zizi, tartsd meg a döntetlenedet azoknak, akik igénylik.”
„nagyon jól tudom, hogy milyen névvel nyertél ellenem kétszer is”
„Ha program ellen akarok játszani, akkor majd letöltök egyet, de ha egy regisztrált felhasználót választok ellenfélnek, akkor igenis elvárom…”


Társasági izoláció.:
„Játék közben a másik sürgetése állandó konfliktus forrás”


Folyamatos olyan érzés, hogy valaki figyeli:

„mindenesetre a titkosszolgálati munkát számodra….”


Memóriazavar kialakulása:

Nem én ítéltem:
„Te egyébként melyik programot használod játék közben?”
„Ez tehát egy játék, a játékban csalni pedig nem szép dolog.”
Aki nem mutat semmiféle válaszreakciót a „tiszta játékra” írt idézetekre, az nyilvánvalóan kerüli a témát, mert érzékenyen érinti!


A kognitív (észlelési) tünetek
: nem sikerül a bejövő információ feldolgozása:
„A nevemet légy kedves másolni, ha az sem megy másként!!!!  Így írom: zizy♥”
„Kedves zizy,”


Viselkedés:
 nárcisztikus, repetitív jellegű viselkedés, melyek bizarr formát öltenek.

Érzékelés:
 általánosságban jellemző, hogy a realitásészlelés nem megfelelő.

Szociális élet:
 bizalmatlanság, eltávolodás a külvilágtól, és a saját, belső világba való visszavonulás.

Gondolkodás:
 betegségbelátás nincs.

A közelmúlt tragikus eseményei (Tényő) időszerűvé teszik, hogy fokozottan figyeljünk az aggasztó jelekre!
Nyomatékkal kérem a tisztelt játékostársakat a jövőben, figyeljünk jobban egymásra!

Minden elismerésem  zizy♥ -nek, találóbb nicket nem is választhatott volna magának:)    
kedves zizy!
Ha te még mindig hiszel a Tenyői esetben hogy az apa gyilkolta le a családját akkor nagy bajok vannak fejben nálad.
a rendőrség szándékosan nem mondja meg hogy nem az apa gyilkolt mert ugye jönnek a választások a többit meg már remélem te is fogni tudod:)
Zizi, akkor most, hogy mindenkit meggyőztél arról, hogy te egy rendkívül intelligens, művelt....stb. játékos vagy, jegeld a témát.

Kezd ugyanis unalmassá válni.
Kedves xfree001x,

tán tudod, hogy ki gyilkolt Tényőn? Mert ha nem, akkor miért állítasz ilyeneket tényként?
figyu.
olvastam hogy rola dolgokat meg az amit mondanak lehetetlen,mert egy felvágott erű ember aki hasba szurkálta magát nem tud berántani egy motorosfűészt ezt gondolom te is így látod és az apa nem állt pszichologiai kezelés alatt.
xfree001x,

akkor előbb felvágták az ereit, mellbeszúrták majd utána kivitték a garázsba, és jött a fűrész? Ez mennyivel életszerűbb?

Az erek felvágása tipikusan egy öngyilkossági kísérlet, nem pedig idegenkezűségre jellemző.

Egy helyszíni szemlén egyébként pontosan meg lehet állapítani az részcselekmények időrendi sorrendjét, következtetéseket lehet levonni a motivációra, az elkövető személyére, esetleg az elkövetéskori idegállapotára.

Az meg, hogy a sajtóban mit olvastál róla, nem mérvadó. Ilyen sajnálatos eseményeknél sajnos törvényszerű, hogy megjelenik valamilyen összeesküvés elmélet ( lásd Zámbó Jimmy esetét), amely köszönő viszonyban sincs a valósággal.


Sziasztok! 

Zizy! Nem tudom hogy miért kapcsoltad a témához azt hogy tragikus esemény! Ugyanis ez egy játék oldal sok olyan gyerek van aki azt se tudja hogy "gyilkosság"!

Szerintem ilyen felesleges dolgokkal ne tömjetek olyan témát ami nem ide tartozik szerintem akkor szóljatok hozzá ha a(z):

------------------------------------------------------

Tisztelt Operátorok!

Érdekes lenne a sakkhoz hasonlóan az amőbában is bevezetni a villám-változatot, mondjuk - a jelenlegi verzió megtartása mellett - az egy, illetve ötperces változatot.

Indokaim a következők:

1. Játék közben a másik sürgetése állandó konfliktus forrás, a rövidebb variánssal a "türelmetlenebb" sporttársak megtalálnák a habitusuknak megfelelő tempót

2. A programot használó játékosok a villámváltozatban kénytelenek lennének fejből játszani.


Témához hozzá kapcsolódik!

------------------------------------------------------

Kedved Free001 neked annyit hogy szerintem 14 évesen ne haladj előre a korral már ha annyi vagy! Ne üsd bele olyanba az orrod amihez nem értesz. Az újságba ezt azt írhatnak, de ha nem voltál ott márpedig nem hiszem, akkor tessék befejezni azt amit a sajtó össze "kutyvasztott"!

Mellesleg minden cikket írnak hogy legyen "pletyka".

Na ennyit erről sziasztok.
Sziasztok!

Remek javaslatnak tartom, hogy legyen amőbában többféle időlimit is. Egyértelmű, hogy színesítené, feldobná az oldalt.

"Tudod, igazán jó programot, csak alkalmanként vernek meg mesterek, akkor sem zsinórban, mert az ember, csak ember!"
Ez tévedés. Aki igazán tud kezdeni, (legalább) 50%-ra tudja hozni a meccseit akármilyen jó program ellen. 
A másik, hogy egy programmal játszó sosem lesz olyan gyors, mint egy valaki olyan, akinek a kisujjában vannak a standard megnyitások. Már csak azért sem, mert a programot használónak két helyen kell egyszerre lépkednie, ami időveszteség, még ha azonnal tesz is a programja. Bár az igaz, hogy egy jó programmal egy 13*13-as táblán nem fut ki az egy perces időkorlátból.
kedves strong!
Te ha azthíszed 14 éves vagyok hatalmasat tévedsz mert ahogy látom te vagy kb. a 14 15 éves gyerekek szintjén.
abban igazad van hogy egy bűnesetet a játékoldal forumjára beírni nem szerencsés dolog de hát zizy játékostársunk már tudott mit beírni:)
Tisztelt játékostársak!

Jelenleg a Flyordie-n játszható Amőba játékban nem használnak megnyitási szabályokat, ezekkel lehet mérsékelni vagy teljesen megfosztani a kezdő játékost vitathatatlan előnyétől!

shape-szabály:
(gyakorta alkalmazzák versenyeken)2 kör illetve 3 kereszt szerepel a táblán, előre elkészített megnyitás, mely egyik fél számára sem biztosít előnyt, és ezt ellenőrzik is!(programmal)Sorsolást követően ebből az állásból indul a játék!
swat-szabály:
Kezdő játékos felrak 2db X-et és 1db ○ a második játékos választ melyik színnel, szeretne tovább játszani.♥
Természetesen, ahol ezeket a szabályokat alkalmazzák (főleg verseny) ott a gondolkodási idő is előre meghatározott, nem véletlenül.

Vagyis esély kiegyenlítésére már létező szabályok vannak. Amit itt nem alkalmaznak, mert ez egy játékoldal, célja nem a Demján Attilák (magyar bajnok) kinevelése, sokkal inkább a játék népszerűsítése mely a látogatottság növekedésével jár együtt.
Aki ennél komolyabban is szeretne foglalkozni a játékkal, megtalálja a módját, hisz ide elsősorban nem csak „játszani” jönnek a közösség tagjai!

Mivel az amőba egy „gondolkodós” játék, ahol elsősorban tudásra (logika) és szerencsére van szükség (másik elnézi) nem látom be, miért lenne létjogosultsága, a „villámpartik” bevezetésének. Villámparti esetén a résztvevők (főleg a játék vége felé) már nem a táblára sokkal inkább az órára figyelnek, így megpróbálják kiügyeskedni, hogy az ellenfél ideje járjon le előbb. Talán nem szükséges itt indokolni, ennek a játékmódnak mennyire van köze a játékosok képességeihez, támadási stratégia kidolgozásához, kényszerítő lépések kialakításához!
Egyenlő játékidő meghatározása, csak az időhúzók szerepét erősíteni meg, mondván, ha nyerni nem tud, téged akadályoz abban, hogy mással játsz! Ez szabályozás nélkül is működik, most is van olyan játékos, aki az 58.mp tesz, mert ha megunod, és kilépsz övé a pont.

Programok ellen jó megoldás, ha előre meghatározott meccs számot tudok játszani az ellenféllel, ami a mostani újítások alkalmával bevezetésre került, ezt is alig használja valaki!
Aminek nem az előfizetési díj az oka!

Az eddigi hozzászólások egyikében sem láttam nyomát felháborodásnak, miszerint sokan másik játékos nevét és sajátjukat is bedobva a közösben játszanak, ezzel próbálva megtéveszteni az ellenfeleiket, játéktudásukat illetően (és jó, ha még csak azt)
Tehát egy ilyen közösség tagjai (tisztelet a kivételnek) miért a szabályok megváltoztatásából próbálnak előnyt kovácsolni? Miért nem saját játéktudásuk elmélyítésével próbálnak meg érvényesülni, akár program ellen is???????
Jelezném a Flyordie üzemeltetője a szabálymódosításokkal, nem tudja megnyerni helyettük a meccset azt mindenkinek magának, kell, vagy a programjának!

Şтřөиģ ŵǒłғ

Szemmel látható, hogy legtöbben a témához nem, csak a tragikus eseményhez tudtak hozzászólni.
Fel volt dobva a labda, volt is, aki leütötte. :D

Arról a generációról beszélsz, ahol lőfegyvert visznek az iskolába…..????
Arról a generációról beszélsz, aki között vannak olyanok, akik zsebpénzért zsarolják a társukat, s ha nem kapnak, elveszik a mobilját vagy megverik…?????
Arról a generációról beszélsz, ahol a szülő ellen fordulnak, ha nem kapnak meg valamit?
Arról a generációról beszélsz, akik telefonnal felveszik, hogy üti egymást a két osztálytárs, utána felrakják a youtube-ra ??????
Végtelen a sor……
Követed Te a napi híreket?
Üdvözöllek jelen időben!!!!!

virágoskert 

A helyedben én a saját neveimmel lennék elfoglalva! (De Te legalább jól írtad)
Mindenkiben van valami jó, de ember legyen a talpán, aki megtalálja a sok neve közt! :D

×free001×
Vége a kampánycsendnek, van aki csak bronzérmes lett! :D
Ahhh… még valami a helyes szóhasználat :gyilkolta meg, nem pedig a „gyilkolta le” ugyanis az állatokat szokás leölni (sertés,marha)… de ezt pont Te ne tudnád! :D
Csak az nem tudja, aki embertársait, nem veszi emberszámba!

kedves zizy!
Azok akik egy öreg nénit a semmiért agyonvernek nem emberek hanem állatok vagy  még azok se.
Ha te annak örülsz hogy a ország egyetlen nemzeti pártja csak 3-adik lett akkor bajok vannak nálad fejben nagy bajok.
   tenleg ez kene nincs programosoknak itt helyuk
Hagyjuk a politikát és a napi híreket, maradjunk  a játéknál.

Mi a véleményetek a tábla méretéről? Szerintem a 13X13 egyértelműen túl kicsi.

És mi a véleményetek a swap, illetve swap2 nyitási szabályok esetleges alkalmazásáról? ( Zizy, nem swat, hanem swap...a SWAT a rendőrség különleges feladatok végrehajtására létrehozott taktikai egysége. Csak azért említem meg, mert te vagy az, aki a a hasonló elírások mellett nem megy el szó nélkül..gondolom te is szívesen veszed, ha kijavítanak...:D)
A 13*13 egyértelműen kicsi, de úgy gondolom, hogy ez a játékoldal éppen ezen táblamérete miatt különleges. 
A swap, vagy swap2 magasabb színvonalra helyezné a játékot, de ilyen táblaméretnél nem sok értelme lenne bevezetni.
ja 13x13-as tábla tul kicsi a progidhoz ;)
tökéletesen jó a 13X13 as táblaméret nem kell nagyobb.
A progisoknak így is nagy kedvezmény hogy progizhatnak büntetlenül.
 Kedves  zizy♥    Piszok okosnak hiszed magad...ez tetszik ( Egyetemet végzett analfabéta) Miért kell azonal mindenkit sértegetni? Ha nem tudnád ez fórum , vélemény megósztó. Ha mindenkit kritizálni akarsz , sztem  menj parlamenti képviselönek.Ott nagyon birják az ilyet. Amúgy tényleg tabú neked az amőba XD Szerinted nem?
Elég hosszasan csigáztalak???!!

Mivel, a témával kapcsolatban most sem osztottad meg velünk értékes gondolataidat (tálán, mert nincsenek) :D , adja magát a kérdés, hogy 1000 éve lerágott témához, miért csak most írsz?

1. Kíváncsi voltál le van-e tiltva a név?
2. Hiányoztam?
3. Ez a téma legyen az elsők között, nem azért mintha téged érdekelne, de addig is nem mást olvasnak.

Tartok tőle, az 1. válasz a helyes….:D
Veled kapcsolatban egy idézet jut eszembe:
„Az agy olyan, mint az ejtőernyő, ami csak akkor működik, ha nyitott.”
Útravaló:
„A tisztánlátás az élet olyan ajándéka, amely gyakran megkésve érkezik.”
„Vigyázzon mindenki magára, mielőtt meghajlik, nehéz ám felegyenesedni!”
„Abból, amit Pál mond Péterről, sokkal inkább Pált ismerjük meg, mint Pétert.”